URZĄDZENIA  DLA  PRZEMYSŁU  CHEMICZNEGO
Szeroko rozumiany przemysł chemiczny chętnie korzysta z technologii mikrofalowej. W tradycyjnych metodach, transport ciepła odbywa się poprzez przewodzenie (materiały stałe) lub konwekcję (gazy i płyny). Mikrofale wnikają do głębszych warstw materiału, żelu, płynu. Produkt jest ogrzewany lub suszony równomiernie w całej objętości.
Elektryczne ogrzewanie produktów agresywnych chemicznie, powoduje przyspieszoną korozję lub częste uszkodzenia grzałek. Źródło mikrofal nie ma bezpośredniego kontaktu z produktem. Wielkość procesu nie ma znaczenia. Obecnie pojedyncze źródła mikrofal mogą być łączone w dowolnie duże grupy.
W badaniach naukowych ważne jest aby mikrofale działały przez cały czas z określoną mocą. Nie da się tego uzyskać w typowych kuchenkach mikrofalowych. Oferowane przez MARKOM urządzenia mają źródło mikrofal dużej mocy z możliwością precyzyjnego i płynnego jej regulowania.
Przepływowy reaktor mikrofalowy    LIZ CIN1710  Reaktor mikrofalowy

Reaktor LIZ CHEM1710 służy do intensywnego podgrzewania płynów przepływających w wężownicy przez komorę mikrofalową. Znajduje on zastosowanie w laboratoriach, jako urządzenie testowe przed uruchomieniem produkcji lub w niedużym procesie technologicznym.
Komora reaktora o pojemności 112 litrów podzielona jest na dwie sekcje. Trzy źródła mikrofal mają łączną moc 4,5 kW.
Przez trzy przepusty o średnicy 50mm można wprowadzić chłodnice odprowadzające gazy procesowe z wężownicy. Układ chłodzenia wodą, zapewnia pracę urządzenia w trybie ciągłym. Zwarta konstrukcja, niewielkie gabaryty, niewielki ciężar, duża moc mikrofal oraz elementy wykorzystywane w systemach przemysłowych ułatwiają obsługę i gwarantują bezawaryjną pracę.
Konstrukcja mechaniczna, moc oraz wyposażenie mogą zostać dopasowane do indywidualnych wymagań użytkownika.
Projekt reaktora w formacie 3D można pobrać tutaj
Otwarty moduł mikrofalowy     OF1 OPENFRAME   Moduł mikrofalowy

OF1 to źródło mikrofal dużej mocy, zaprojektowane w 2015r. Moduł przewidziany jest do montażu wewnątrz przemysłowego urządzenia lub linii technologicznej. Cechą charakterystyczną jest wyjście zakończone promiennikiem, który kieruje wiązkę mikrofal w wybranym kierunku.
Ten typ modułów znalazł zastosowanie w ogrzewaniu kwasu fluorowodorowego, magazynowanego w zbiorniku. Ogrzewanie mikrofalami nie wymaga fizycznego kontaktu z agresywnym płynem.
Wszystkie niezbędne elementy umieszczone są na wspólnej platformie. Chociaż moduł nie posiada obudowy, ma własny układ chłodzenia powietrzem.
Moduły OF1 mogą pracować samodzielnie lub w grupie nawet kilkunastu urządzeń.
Moc pojedynczego modułu to 2kW. Zasilany jest z sieci jednofazowej 230V AC.
Konstrukcja oraz wyposażenie mogą zostać dopasowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika.

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności