LIKWIDACJA  SZKODNIKÓW  DREWNA
W większości budynków konstrukcje drewniane - dotyczy to szczególnie więźby dachowej - nie są zabezpieczone przeciw szkodnikom lub zabezpieczenie to jest niedostateczne. W efekcie następuje atak szkodników drewna. Szkodniki początkowo atakują jeden element, z biegiem czasu zajmują kolejne obszary.
Stosowanie popularnych środków chemicznych nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Fumigacja, która obejmie cały dom jest kosztowna i niekiedy zakres jej stosowania jest niewspółmierny do zagrożenia.
Użycie technologii mikrofalowej pozwala ograniczyć działania tylko do miejsc, w których szkodniki występują. Dzięki temu koszty są proporcjonalne do stopnia w jakim obiekt jest zainfekowany. Nie stosuje się przy tym agresywnych środków chemicznych. Zarówno urządzenia jak i poziom promieniowania mikrofal są całkowicie bezpieczne dla mieszkańców.
     TECHNOLOGIA

Mikrofale wnikając do elementu drewnianego nagrzewają całą jego objętość do temperatury powyżej 60oC, która jest zabójcza dla szkodników. Osobniki dorosłe, larwy oraz złożone jaja giną z powodu hipertermii (przegrzania), bez względu na to jak głęboko są ukryte. Nie ma też znaczenia poziom wilgotności drewna.
     BEZPIECZEŃSTWO

Urządzenia produkowane przez MARKOM spełniają normy UE. Poziom promieniowania wokół urządzenia jest wielokrotnie mniejszy od dopuszczalnego. Działanie mikrofal nie osłabia struktury drewna, nie ma zagrożenia pożarowego, nie jest konieczna ewakuacja mieszkańców. W trakcie prowadzonych prac, wpływ na organizację życia mieszkańców jest niewielki.
     URZĄDZENIA

Do likwidacji szkodników drewna wykorzystuje się produkowane przez MARKOM zestawy VERSATILE. Stosowane urządzenia wraz z wyposażeniem dodatkowym pozwalają wykonywać usługi w każdym obiekcie i w każdych warunkach.
     IMPREGNACJA

Żadna metoda likwidacji szkodników nie chroni drewna przed ponownym ich atakiem. Wszystkie elementy drewniane (te które były zarażone jak również zdrowe) należy zabezpieczyć. Odpowiednio wykonana impregnacja zabezpiecza drewno na wiele lat przed szkodnikami, pleśnią oraz ogniem.
Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności