FALOWODY  PRZEMYSŁOWE

Łączenie falowodów W systemach przemysłowych źródło i komora mikrofalowa są często rozdzielone. Do przesyłania mikrofal o dużej mocy idealnie nadają się falowody. Straty w falowodach są niewielkie a połączenia są trwałe i szczelne.
Do budowy linii falowodowych proponujemy odcinki falowodów prostych o różnej długości oraz szereg falowodów kątowych.
Falowody łączone są za pomocą kołnierzy. Gdy linia falowodowa jest montowana na stałe dobrym rozwiązaniem jest łączenie kołnierzy śrubami. Dla użytkowników, którzy często zmieniają konfigurację falowodów MARKOM opracował sposób łączenia falowodów za pomocą zacisków mimośrodowych.

Falowody prosty serii WR340SW

FALOWODY  PROSTE  WR340SW

Do serii WR340SW należą falowody proste (sztywne), o długościach ok. 0,25; 0,5; 1,0 oraz 1,5m, zgodne ze standardem WR340.
Na końcach każdego falowodu znajdują się kołnierze, do wyboru: skręcane śrubami lub łączone za pomocą zacisków mimośrodowych (sposób łączenia opracowany przez MARKOM). Kołnierze pozwalają łączyć falowody z generatorem mikrofal, innymi falowodami lub promiennikami w dowolne układy i konfiguracje.
Falowody oraz kołnierze wykonane są z aluminium, malowanego proszkowo.

Falowody prosty serii

FALOWODY  KĄTOWE  WR340AW

Falowody z serii WR340AW, pozwalają zmienić kierunek mikrofal w płaszcyźnie E lub H o kąt 30, 45 lub 90 stopni.
Na końcach każdego falowodu znajdują się kołnierze, do wyboru: skręcane śrubami lub łączone za pomocą zacisków mimośrodowych (sposób łączenia opracowany przez MARKOM). Kołnierze te pozwalają łączyć falowody ze sobą w dowolne układy konfiguracyjne.
Falowody oraz kołnierze wykonane są z aluminium, malowanego proszkowo. Wizualizacje 3D w formacie pdf oraz pliki dla projektantów w formacie stp można pobrać tutaj

Launcher BJ26

LAUNCHER  BJ26

Typowym sposobem podłączenia magnetronu jest launcher. Rozwiązanie to jest najczęściej stosowane w urządzeniach i systemach przemysłowych, gdzie energia mikrofal z magnetronu jest doprowadzona bezpośrednio do komory roboczej.
Launcher współpracuje z większością magnetronów o mocy do 1,5 kW. Kołnierz pozwala przykręcić launcher do płaszcza komory za pomocą śrub M6. Otwarty koniec falowodu może być zabezpieczony płytką, która chroni wnętrze przed zanieczyszczeniami.

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności