MAGNETRONY  PRZEMYSŁOWE

Magnetron jest lampą elektronową, która generuje mikrofale o dużej mocy. Przeważnie stosuje sie magnetrony o mocy od 1 do 2 kW. Jeżeli wymaga tego proces technologiczny lub jest to uzasadnione innymi względami montowane są magnetrony o większych mocach - 3, 6 i wiecej kW. Najczęściej stosujemy magnetrony pracujące w paśmie 2450 MHz.
Jak każda lampa, magnetron nagrzewa się do wysokiej temperatury i wymaga chłodzenia. Magnetrony stosowane w urządzeniach i systemach przemysłowych mogą być chłodzone powietrzem lub wodą.
Zarówno moc magnetronu jak i sposób chłodzenia dobierane są w zależności od potrzeb użytkownika. Prezentowane poniżej magnetrony są standardowo stosowane są przez MARKOM, oferta może być rozszerzona o elementy zamówione indywidualnie.

MAGNETRON  OM75P

Magnetron OM75P o mocy 1000 W jest najczęściej używany przy budowie przemysłowych systemów mikrofalowych z wieloma źródłami mocy. Oferowany jest w wersji chłodzonej powietrzem oraz chłodzonej wodą (na zdjęciu). Sprawdza się w układach z płynną regulacją mocy.
Elementami pasującymi do magnetronu są: launcher BJ26 oraz zasilacz MP-1000.

MAGNETRON  2M343

Magnetron o mocy 1500 W chłodzony powietrzem. Przystosowany do ciągłej pracy w systemach przemysłowych. We współpracy z zasilaczem MP-1500ZQ można płynnie regulować jego moc. Stosowany przez MARKOM m.in. w generatorach MG18-1500.
Mocowany jest do launcher'a BJ26.

MAGNETRON  2M463K

Jest to magnetron przemysłowy o mocy 1500 W. Ze względu na chłodzenie wodą idealnie nadaje się do budowy głowic magnetronowych oraz systemów przemysłowych. Współpracuje z zasilaczem z serii MP-1500. Można płynnie regulować moc magnetronu.
Mocowany jest do launcher'a w standardzie WR340 lub BJ26.

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności