MIKROFALOWE  REAKTORY  PRZEPŁYWOWE

W wielu procesach technologicznych wymaga się aby materiały i produkty płynne były podgrzewane bez konieczności ich magazynowania w zbiornikach. Najczęściej korzysta z tego szeroko rozumiany przemysł chemiczny oraz spożywczy.
W odróżnieniu od innych metod podgrzewania, mikrofale wnikają do głębszych warstw płynów, żelów, past. Produkt jest ogrzewany równomiernie w całej objętości, ponieważ transport ciepła nie odbywa się poprzez przewodzenie czy konwekcję. Nie ma również fizycznego kontaktu pomiędzy źródłem ciepła a ogrzewanym płynem. Istotne to jest gdy trzeba zachować sterylność lub mamy do czynienia z materiałami agresywnymi chemicznie.

Przepływowy reaktor mikrofalowy

REAKTOR PRZEPŁYWOWY ISA CHEM1710

Reaktor ISA CHEM1710 o mocy mikrofal 4,5 kW służy do intensywnego podgrzewania płynów przepływających wężownicą przez dwie komory mikrofalowe. Powstające w procesie chemicznym gazy są odprowadzane z wężownicy przez przepusty do chłodnic. Wewnętrzne układy reaktora chłodzone są wodą.
Ze względu na niewielkie gabaryty i dużą wydajność znajduje on zastosowanie w laboratoriach, jako urządzenie testowe lub w niedużym procesie technologicznym. Prezentację w formacie 3D oraz instrukcję obsługi można pobrać tutaj

Planowany reaktor 2x100kW

REAKTOR  PRZEPŁYWOWY  224 kW

Projektowany obecnie przez MARKOM reaktor przepływowy o mocy 224 kW będzie jednym z największych urządzeń mikrofalowych tego typu w Polsce. Jego zadaniem będzie podgrzewanie płynu agresywnego chemicznie do temperatury ok. 130 oC.
Pracować będą cztery komory - każda o długości ponad 10m, a konstrukcja urządzenia będzie dwupoziomowa.

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności