MODUŁY  I  ŹRÓDŁA  MIKROFALOWE
Modułowa konstrukcja źródła mikrofal jest często wykorzystywana w systemach przemysłowych takich jak tunele, piece, komory czy reaktory.
Moduły w obudowach można montować na zewnętrznym płaszczu lub osłonie urządzenia. Wszystkie elementy i punkty niebezpieczne dla użytkownika są zamknięte w obudowie modułu. Nie trzeba więc stosować dodatkowej osłony chroniącej całe urządzenie.
Ze względu na brak własnej obudowy, moduły zbudowane na platformie muszą być chronione dodatkową osłoną. Modułowa konstrukcja pozwala znacznie swobodniej manewrować źródłem mikrofal, szczególnie w systemach, w których wszystkie osłony są często otwierane lub zdejmowane.
     MODUŁ  IRENE VEN1710

Do automatów vendingowych oferujących gorące posiłki pakowane na tackach opracowano komorę, która głęboko zamrożony produkt (ok. -19oC), ważący ok. 300g podgrzewa do wymaganej temperatury w czasie 120 - 150s.
Gdy wymiary komory mikrofalowej dopasowane są do kształtu i wielkości tacki, problemem jest równomierne podgrzewanie posiłku. MARKOM opracował komorę różniącą się od standardowych rozwiązań. W efekcie otrzymaliśmy większą o ok. 25% wydajność oraz bardziej równomierne podgrzewanie.
Możemy zaprojektować oraz produkować komory i zestawy mikrofalowe dopasowane do konkretnego automatu vendingowego.
     MODUŁ  IRENE VEN1705

VEN1705 opracowany został na indywidualne zlecenie producenta automatów vendingowych. Zespół dwóch źródeł mikrofal mocowany jest na płaszczu komory, w której podgrzewane są pierogi zapakowane w kubkach. W czasie 90 - 120s produkt o wadze ok. 150g jest podgrzewany do wymaganej temperatury.
Do komory podgrzewającej mikrofale są doprowadzone otwartym falowodem. Każde źródło mikrofal posiada własna obudowę oraz system wentylacji.
Źródła zasilane są z sieci jednofazowej 230V.
Moduł może być zmodyfikowany i dostosowany do indywidualnych wymagań użytkownika.
     MODUŁ MM1604

Podobnie jak w innych dziedzinach, do suszenia lub obróbki termicznej niezbędne jest źródło mikrofal dużej mocy. Proponowany moduł ma wszystkie niezbędne do pracy elementy zamknięte w obudowie. Przystosowany jest do mocowania na zewnętrznej osłonie urządzeń, komór, pieców lub tuneli, niezależnie od tego czy powierzchnia montażowa jest płaska czy zakrzywiona.
MM1604 posiada własny wentylator, pracuje w trybie ciągłym bez możliwości regulacji mocy. Znalazł on zastosowanie m.in. w tunelu do suszenia kruszyw oraz piecu do suszenia form odlewniczych.
Projektowana nowa wersja modułu będzie również przystosowany do montażu na osłonach wszystkich rodzajów systemów przemysłowych. Wyróżniać się będzie większą mocą (1 lub 1.5kW), do wyboru stała lub płynnie regulowana moc mikrofal, praca w trybie ciągłym lub cyklicznym, możliwość rejestracji danych, mniejsze wymiary oraz mniejszy ciężar.
Konstrukcja mechaniczne jak również elementy sterowania i kontroli mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

     OPEN FRAME  OF1

OF1 to źródło mikrofal dużej mocy, zaprojektowane w 2015r. Moduł przewidziany jest do montażu wewnątrz przemysłowego urządzenia lub linii technologicznej.
Ten typ modułów znalazł zastosowanie w ogrzewaniu kwasu fluorowodorowego. Cechą charakterystyczną jest wyjście zakończone promiennikiem. Ogrzewanie mikrofalami nie wymaga fizycznego kontaktu z agresywnym płynem.
Wszystkie niezbędne elementy umieszczone są na wspólnej platformie. Chociaż moduł nie posiada obudowy, ma własny układ chłodzenia powietrzem.
Moduły OF1 mogą pracować samodzielnie lub w grupie nawet kilkunastu urządzeń.
Konstrukcja oraz wyposażenie mogą zostać dopasowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika.
Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności