URZĄDZENIA  LABORATORYJNE
Technologia mikrofalowa w badaniach naukowych oraz pracach laboratoryjnych zajmuje szczególne miejsce. Nie sposób wymienić jej wszystkich zastosowań. Dzięki mikrofalom można osiągnąć efekty, których nie da się zrealizować innymi metodami. Głębokie wnikanie w materiał, równomierne nagrzewanie całej objętości produktu, przyspieszenie procesów chemicznych, szybkość wykonanych pomiarów to tylko niektóre z cech charakteryzujących mikrofale.
MARKOM projektuje i buduje urządzenia oraz systemy zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkownika.
     LIZ CHEM1710   Mikrofalowy reaktor przepływowy

Reaktor LIZ CHEM1710 jest urządzeniem mikrofalowym do intensywnego podgrzewania płynów przepływających przez wężownicę. Reaktor ma niewielkie wymiary i może pracować w laboratoriach, jako urządzenie testowe przed uruchomieniem produkcji lub w niedużym procesie technologicznym.
Komora reaktora podzielona jest na dwie sekcje, do każdej doprowadzona jest inna moc mikrofal. Wężownice w sekcjach mogą być niezależne lub połączone szeregowo. Reaktor wyposażono w trzy przepusty dla chłodnic, które odprowadzą gazy wytworzone w wężownicy.
Chłodzenie wodą, pozwala na pracę urządzenia w trybie ciągłym. Zwarta konstrukcja, niewielkie gabaryty, niewielki ciężar, duża moc mikrofal oraz elementy wykorzystywane w systemach przemysłowych ułatwiają obsługę i gwarantują bezawaryjną pracę.
Projekt reaktora w formacie 3D jest do pobrania tutaj.
     LIZ CIN1706   Pomiar składników materiału

Informacje zebrane z pomiarów w torze mikrofalowym oraz układu radiometrycznego pozwalają określić zawartość wybranego składnika w całym produkcie. System przewidziany jest do pomiaru części palnych w popiołach. Można go jednak adaptować do określania np. ilości wody w oleju, siarki w węglu itp. Całość składa się z komory pomiarowej oraz panelu sterowania.
W warunkach laboratoryjnych próbki do badań są ręcznie ładowane do komory pomiarowej. Wyniki pomiaru są natychmiast prezentowane na lokalnym panelu lub przesyłane do dalszej obróbki i archiwizacji.
Do pomiarów wykorzystywana jest mała moc mikrofal (wielokrotnie mniejsza niż w telefonie komórkowym). System jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, nie wpływa na strukturę materiału i jego temperaturę.
Model 3D przykładowej komory do badania materiałów sypkich można pobrać tutaj
Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności