PULTRUZJA  MIKROFALOWA

W produkcji profili, szczególnie o pełnym przekroju (wałki, belki) istotnym jest równomierne podgrzanie całego przekroju. Korzystając z form ogrzewanych elektrycznie jest to zadanie trudne do wykonania.
W pultruzji mikrofalowej profil przechodzący przez komorę nagrzewany jest w całym przekroju. Proces utwardzania żywic zachodzi równomiernie na powierzchni i w środku elementu.
Ścianki komory nie stykają się z profilem, nie ma dodatkowych oporów związanych z tarciem. Jedna komora może służyć do produkcji szeregu profili o różnych kształtach. Nie ma znaczenia kształt utwardzanego profilu (okrągły, płaski, nieregularny) czy rodzaj powierzchni (gładka, karbowana, obsypana piaskiem).

PIEC DO PULTRUZJI  ISA PUL1709

ISA PUL1709 jest urządzeniem testowym przeznaczonym do produkcji profili kompozytowych metodą pultruzji mikrofalowej. Do komory mikrofalowej podłaczono dwa źródła mikrofal o łącznej mocy 1900 W. Urządzenie zasilane jest z sieci jednofazowej 230 VAC. Wewnętrzne układy mikrofalowe chłodzone są powietrzem.
W tej wersji urządzenia utwardzane mogą być pręty o średnicy do 35mm. Piec na nieduże wymiary i niewielki ciężar, może więc pracować w laboratorium lub w ramach niewielkiej linii testowej. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności