URZĄDZENIA I  SYSTEMY

Proponujemy urządzenia mikrofalowe zaprojektowane do wykonywania określonych zadań, przygotowane do integracji z istniejącą infrastrukturą oraz przystosowane do lokalnych warunków pracy.
Projektując i budując urządzenia zapewniamy najlepsze rozwiązania, dostosowane indywidualnie do wymagań użytkownika.
Oferujemy również komponenty, układy i moduły niezbędne do budowy systemów mikrofalowych.

GENERATORY  MG18-1500

Generatory z serii MG18-1500 zaprojektowane zostały do osuszania konstrukcji budowlanych oraz likwidacji szkodników drewna w budynkach. Elementy wyposażenia dodatkowego tj. promienniki, falowody oraz podnośnik teleskopowy z platformą montażową ułatwiają wykonywanie prac. Doceniają je użytkownicy wykonujący prace w różnych obiektach i miejscach trudno dostępnych.
W zależności od wersji generatory wyposażone są w odpowiednie elementy kontrolne i sterujące oraz opracowany przez MARKOM system szybkiej wymiany falowodów i promienników.
Porównanie wersji generatorów znajduje się tutaj

PROMIENNIKI  MR18-006

Zadaniem promiennika jest skupienie i skierowanie wiązki mikrofal na wybrany obszar, zapewniając możliwie równomierne nagrzewanie materiału. Kształt oraz wymiary promienników dobrane zostały optymalnie do zadań jakie mają wykonać oraz częstotliwości pracy.
Promienniki MR18-006 są elementem wyposażenia generatorów MG18-1500. W zależności od wersji promiennik może być przykręcany śrubami lub mocowany do generatora za pomocą dwóch zacisków mimośrodowych. Promienniki są w całość wykonane z aluminium i malowane proszkowo.

FALOWODY  WR340

MARKOM produkuje falowody proste i kątowe. Są to elementy przemysłowych systemów mikrofalowych lub wyposażeniem dodatkowym generatorów MG18 - 1500. Standardowe wymiary, kształty oraz możliwość łączenia kołnierzy pozwalają łatwo zaprojektować i zbudować dowolnie skomplikowany system falowodowy.
Proponujemy falowody proste oraz kątowe. Falowody kątowe zaginane są w płaszczyźnie E lub H o kąt 45 lub 90 stopni.
Elementy wykonane są w całości z aluminium. Powierzchnia może być malowana proszkowo lub anodowana. Wizualizacje PDF3D oraz pliki dla projektantów w formacie STP znajdują się tutaj

PODNOŚNIK  TL340  Z  PLATFORMĄ

W trakcie osuszania ściany lub likwidacji szkodników drewna konieczne jest umieszczenie generatora mikrofal MG18-1500 wraz z wyposażeniem na dużej wysokości. Służy do tego podnośnik TL340 z platformą montażową.
Podnośnik wykonany jest ze stopów aluminium. Ma stosunkowo niewielki ciężar, jest rozkładany bez użycia narzędzi. Niezależnie wysuwane łapy z kółkami ułatwiają ustawienie podnośnika w pionie i jego przesuwanie. Precyzyjnie sterowany elektryczny napęd wysuwa elementy teleskopowe na żądaną wysokość do 3,5m.
Do jednej platformy można zamocować dwa generatory MG18-1500. Platformę z generatorami można ustawić pod dowolnym kątem w zakresie od -45 do +90 stopni.

REAKTORY  PRZEPŁYWOWE  ISA  CHEM

Mikrofalowe reaktory przepływowe znajdują zastosowanie głównie w procesach podgrzewania płynów, roztworów oraz zawiesin, również agresywnych chemicznie. W wężownicach płyn ogrzewany jest mikrofalami do wymaganej temperatury (nawet 160 oC), a gazy będące wynikiem zachodzących procesów chemicznych są odprowadzane przez przepusty do chłodnic.
Reaktor ISA CHEM1710 posiada dwie komory zasilane mikrofalami, każda inną mocą. Moc mikrofal jest płynnie regulowana w zakresie od 30 do 100%. System chłodzenia wodą zapewnia stabilną pracę wewnętrzych układów.
Reaktor ma stosunkowo niewielki ciężar i małe wymiary. Może pracować w laboratorium lub w ramach niewielkiej linii produkcyjnej.
Plik z wizualizacją PDF3D jest do pobrania tutaj
Krótka instrukcja obsługi znajduje się tutaj

PIEC  DO  PULTRUZJI  PUL1709

Jest to urządzenie testowe wykorzystywane do produkcji prętów kompozytowych z włókna szklanego nasączonego żywicą. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj
Komora mikrofalowa, przy stosunkowo niewielkiej mocy pozwala produkować pręty kompozytowe o średnicy od 5 do 30 mm. Produkowane mogą być pręty o powierzchni gładkiej, szorstkiej (obsypanej piaskiem) lub karbowane (pręty zbrojeniowe).
Piec może być używany do badań laboratoryjnych lub pracować w ramach niewielkiej linii technologicznej.

MODUŁY  MIKROFALOWE

Najważniejszym elementem każdego systemu mikrofalowego jest źródło dużej mocy, zdolne do pracy w trybie ciągłym. Źródło mikrofal w postaci modułu jest dobrym rozwiązaniem przy budowie wszelkiego rodzaju komór, pieców czy tuneli. Projektowane przez MARKOM moduły zawierają wszystkie niezbędne elementy do pracy samodzielnej lub w grupie nawet kilkudziesięciu takich samych urządzeń.
Oferujemy moduły dostosowane do potrzeb użytkownika, montowane na powierzchni płaskiej lub zakrzywionej, o mocy 1 lub 1.5 kW, chłodzone powietrzem lub wodą, z możliwością płynnej regulacji mocy mikrofal, zdalnego sterowania, rejestracji danych itp.

KOMORA  IRENE  VEN1710

Proponowane rozwiązanie jest projektem komory mikrofalowej przeznaczonej do podgrzewania posiłków w automacie vendingowym. Produkty głęboko mrożone (ok. -19 oC), pakowane na tackach o  masie ok. 300 g, są w czasie 120 - 150 s podgrzewane do temperatury 60 - 80 oC.
Komora mikrofalowa dopasowana jest do kształtu i wielkości typowej tacki. Nasz projekt charakteryzuje się większą o ok. 25% wydajnością w stosunku do typowych rozwiązań.

SYSTEM  POMIAROWY  LIZ  CIN1706

Jest to mikrofalowy system do pomiaru zawartości wybranego składnika w badanym produkcie, np. wody w oleju, siarki w węglu czy tłuszczu w serze. System złożony jest z toru mikrofalowego, części radiometrycznej, układu pomiarowego i bloku przetwarzania danych. Pomiary są wykonywane automatycznie, w sposób ciągły, bez kontaktu z badanym produktem i bez zakłócania procesu technologicznego.
Wizualizację PDF3D przykładowej komory do badania materiałów sypkich można pobrać  tutaj

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności