URZĄDZENIA  I  SYSTEMY

Proponujemy urządzenia mikrofalowe zaprojektowane do wykonywania określonych zadań, przygotowane do integracji z istniejącą infrastrukturą oraz przystosowane do lokalnych warunków pracy.
Projektując i budując urządzenia zapewniamy rozwiązania dostosowane indywidualnie do wymagań użytkownika. Oferujemy również komponenty, układy i moduły niezbędne do budowy systemów mikrofalowych.

GENERATORY  MG18-1500

Generatory z serii MG18-1500 zaprojektowane zostały do osuszania konstrukcji budowlanych oraz likwidacji szkodników drewna w budynkach. Elementy wyposażenia dodatkowego tj. promienniki, falowody oraz podnośnik teleskopowy z platformą montażową ułatwiają wykonywanie prac. Doceniają je użytkownicy wykonujący prace w różnych obiektach i miejscach trudno dostępnych.
W zależności od wersji generatory wyposażone są w odpowiednie elementy kontrolne i sterujące oraz opracowany przez MARKOM system szybkiej wymiany falowodów i promienników.
Instrukcje obsługi oraz wizualizację pdf3D można pobrać tutaj

PROMIENNIKI  MR18-006

Zadaniem promiennika jest skupienie i skierowanie wiązki mikrofal na wybrany obszar, zapewniając możliwie równomierne nagrzewanie materiału. Kształt oraz wymiary promienników dobrane zostały optymalnie do zadań jakie mają wykonać oraz częstotliwości pracy.
Promiennik MR18-006 jest elementem wyposażenia generatorów MG18-1500. W zależności od wersji promiennik może być przykręcany śrubami lub mocowany do generatora za pomocą dwóch zacisków mimośrodowych. Promienniki są w całość wykonane z aluminium i malowane proszkowo.

FALOWODY  WR340

MARKOM produkuje falowody proste i kątowe do przemysłowych systemów mikrofalowych oraz generatorów MG18 - 1500. Standardowe wymiary, kształty oraz możliwość łączenia kołnierzy pozwalają łatwo zaprojektować i zbudować dowolnie skomplikowany system falowodowy.
Proponujemy falowody proste oraz kątowe. Falowody kątowe zaginane są w płaszczyźnie E lub H o kąt 45 lub 90 stopni.
Elementy wykonane są w całości z aluminium. Powierzchnia może być malowana proszkowo lub anodowana. Wizualizacje pdf3D oraz pliki dla projektantów w formacie STP znajdują się tutaj

PODNOŚNIKI  TELESKOPOWE

W trakcie osuszania ściany lub likwidacji szkodników drewna konieczne jest umieszczenie generatorów mikrofal wraz z wyposażeniem na dużej wysokości. Służą do tego podnośniki TL340 oraz TL490. Elementem wyposażenia podnośnikow jest platforma montażowa, do której mocowane są generatory MG18-1500. Platformę z generatorami można ustawić pod dowolnym kątem w zakresie od -45 do +90 stopni.
Podnośnik wykonany jest ze stopów aluminium. Ma stosunkowo niewielki ciężar, jest rozkładany bez użycia narzędzi. Niezależnie wysuwane łapy z kółkami ułatwiają ustawienie podnośnika w pionie i jego przesuwanie. Precyzyjnie sterowany elektryczny napęd wysuwa elementy teleskopowe na wysokość do 5m.

REAKTORY  PRZEPŁYWOWE  ISA

Mikrofalowe reaktory przepływowe znajdują zastosowanie głównie w procesach podgrzewania płynów, roztworów oraz zawiesin, w tym również agresywnych chemicznie. Przykładem takiego reaktora jest ISA CHEM1710.
Reaktor posiada dwie komory zasilane mikrofalami, każda inną mocą. Moc mikrofal jest płynnie regulowana w zakresie od 30 do 100%. W wężownicach przechodzących przez komory, płyn ogrzewany jest mikrofalami do wymaganej temperatury (nawet 160 oC). Gazy będące wynikiem zachodzących procesów chemicznych są odprowadzane przez przepusty do chłodnic.
System chłodzenia wodą zapewnia stabilną pracę wewnętrzych układów.
Reaktor ma stosunkowo niewielki ciężar i małe wymiary. Przystosowany jest do pracy w laboratorium lub w ramach niewielkiej linii produkcyjnej.
Krótka instrukcja obsługi oraz plik z wizualizacją pdf3D jest do pobrania tutaj

PIEC  DO  PULTRUZJI  PUL1709

Jest to urządzenie testowe wykorzystywane do produkcji prętów kompozytowych z włókna szklanego nasączonego żywicą. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj
Komora mikrofalowa, przy stosunkowo niewielkiej mocy (ok. 1,9kW) pozwala produkować pręty kompozytowe o średnicy od 5 do 30 mm. Produkowane mogą być pręty o powierzchni gładkiej, szorstkiej (obsypanej piaskiem) lub karbowane (pręty zbrojeniowe).
Piec może być używany do badań laboratoryjnych lub pracować w ramach niewielkiej linii technologicznej.

MODUŁY  MIKROFALOWE

Najważniejszym elementem każdego przemysłowego systemu mikrofalowego jest źródło dużej mocy, zdolne do pracy w trybie ciągłym. Źródło mikrofal w postaci modułu jest dobrym rozwiązaniem przy budowie wszelkiego rodzaju komór, pieców czy tuneli. Przykładem tego jest AGA18-1000. Może on pracować samodzielnie lub w grupie nawet kilkudziesięciu takich samych urządzeń.
Moduły z płynną regulacją o mocy 1 lub 1.5 kW, mogą być montowane na powierzchniach płaskich lub zakrzywionych, chłodzone są powietrzem lub wodą. Na życzenie wyposażane są w dodatkowe układy zdalnego sterowania, sygnalizacji uszkodzeń, rejestracji parametrów pracy itp.

KOMORA  IRENE  VEN1710

Proponowane rozwiązanie jest projektem komory mikrofalowej przeznaczonej do podgrzewania posiłków w automacie vendingowym. Produkty głęboko mrożone (ok. -19 oC), pakowane na tackach o  masie ok. 300 g, są w czasie 120 - 150 s podgrzewane do temperatury 60 - 80 oC.
Komora mikrofalowa dopasowana jest do kształtu i wielkości typowej tacki. Nasz projekt charakteryzuje się większą o ok. 25% wydajnością w stosunku do typowych rozwiązań.

SYSTEM  POMIAROWY  LIZ  CIN1706

Jest to mikrofalowy system do pomiaru zawartości wybranego składnika w badanym produkcie, np. wody w oleju, siarki w węglu czy tłuszczu w serze. System złożony jest z toru mikrofalowego, części radiometrycznej, układu pomiarowego i bloku przetwarzania danych. Pomiary są wykonywane automatycznie, w sposób ciągły, bez kontaktu z badanym produktem i bez zakłócania procesu technologicznego.
Wizualizację pdf3D przykładowej komory do badania materiałów sypkich można pobrać  tutaj

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności