ZASILACZE  IMPULSOWE

Zasilanie magnetronu CW wymaga podania napięcia ponad 4000 V. Tradycyjne układy zasilania składają się z transformatora oraz powielacza napięcia. Transformatory maja kilka wad, do których należy duży ciężar oraz wysoki prąd rozruchu. Sprawność powielacza w dużym stopniu zależy od dobroci kondensatora olejowego. Tego typu układy cechuje szereg trudności eksploatacyjnych oraz awaryjność. Do użytku wprowadzono więc zasilacze impulsowe dużej mocy. Najczęściej w urządzeniach oraz systemach przemysłowych stosuje się źródła mikrofal o mocy od 1 do 2 kW. Większe moce pojedynczego magnetronu zarezerwowane są dla urządzeń wysoko specjalistycznych oraz naukowych.
Nasza oferta obejmuje prezentowane tutaj zasilacze jak również zasilacze dobierane indywidualnie do potrzeb użytkownika.

ZASILACZ  IMPULSOWY  MP-1000

Jest to kompaktowy zasilacz o wymiarach 274x173x92 mm oraz wadze ok. 1,2 kg. Współpracuje z większością magnetronów przemysłowych o mocy do 1000 W. Przewidziany jest do pracy w urządzeniach i systemach przemysłowych z wieloma źródłami mikrofal.
Zastosowane w nim rozwiązania techniczne nadzorują rozruch oraz parametry pracy magnetronu, wydłużając czas jego życia. Wysoka sprawność, kontrola napięcia, miękki rozruch, praca bez przerw, mała awaryjność to cechy którymi charakteryzuje się ten zasilacz.
Zasilacz o symbolu MP-1000ZQ pozwala dodatkowo płynnie regulować moc magnetronu. Urządzenie zasilane jest z sieci jednofazowej 230 VAC.

ZASILACZ  IMPULSOWY  MP-1500

Do magnetronów przemysłowych o maksymalnej mocy 1500 W stosuje się zasilacz MP-1500. Ze względu na niewielkie wymiary 298x204x92 mm i wagę ok. 1,8 kg używany jest w urządzeniach i systemach przemysłowych.
Chłodzone powietrzem układy zapewniają stabilną oraz nieprzerwaną pracę przy pełnym obciążeniu. Miękki rozruch i kontrola napięcia zasilającego wydłużając czas życia magnetronu.
Z zasilaczem w wersji MP-1500ZQ możliwa jest płynna regulacja mocy magnetronu. Urządzenie zasilane jest z sieci jednofazowej 230 VAC.

Zasady dotyczące cookies.
Pliki cookies wykorzystujemy wyłącznie do celów statystycznych. Można zablokować ich zapisywanie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegóły na naszej stronie Aktualności